Fethiye Çıkışlı 1 Gece Kapadokya Turu SBUBS
En iyi seyahat ve tatil deneyimi için!

Oturum aç

Üye Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve turu bitirdikten sonra turu da değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
İsim*
Soyisim*
Doğum Tarihi*
E-posta*
Telefon*
Ülke*
* Hesap oluştururken Hizmet Sözleşmesi & Kullanım Sözleşmesi okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.
Bir sonraki adıma geçmeden önce lütfen tüm şartlar ve koşulları kabul edin

Mevcut bir hesabınız varmı?

Oturum aç
En iyi seyahat ve tatil deneyimi için!

Oturum aç

Üye Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve turu bitirdikten sonra turu da değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
İsim*
Soyisim*
Doğum Tarihi*
E-posta*
Telefon*
Ülke*
* Hesap oluştururken Hizmet Sözleşmesi & Kullanım Sözleşmesi okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.
Bir sonraki adıma geçmeden önce lütfen tüm şartlar ve koşulları kabul edin

Mevcut bir hesabınız varmı?

Oturum aç
03, 10, 17, 24 Kasım ve 01, 08, 15, 22, 29 Aralık 2023
(1 Gece Konaklamalı)
Sadece ₺3.500₺2.499
03, 10, 17, 24 Kasım ve 01, 08, 15, 22, 29 Aralık 2023
(1 Gece Konaklamalı)
Sadece ₺3.500₺2.499
Gerekli tüm alanları seçmeniz gerekiyor!

Rezervasyona Devam Et

Favorilere Kaydet

İstek listesine öğe eklemek bir hesap gerektirir

2619

Neden SBUBS?


Profesyonel Ekip & Hizmet
7/24 Ulaşılabilirlik
Sizin Için Özel Turlar
Ücretsiz Seyahat Sigortası

Kapadokya Turu – Fethiye Çıkışlı

 • 1 Gece 2 Gün
 • Kasım ve Aralık Her Cuma Akşam Çıkışlı
 • Araç Içi Ikramlar
 • Yardımcı Rehber

Tur Hakkında

Kapadokya Turu (1 Gece Konaklamalı) Fethiye Çıkışlı

Ihlara Vadisi – Derinkuyu Yeraltı Şehri – Dervent – Ürgüp – Üçgüzeller – Göreme – Avanos

✅1 Gece Yarım Pansiyon
✅Profesyonel Turist Rehberi ve Yardımcı Rehber
✅Lüx ve Konforlu Tur Otobüsleri (Araç İçi İkramlar)
✅Balon Turu ve At Safari
✅Çanak Çömlek Atölyeleri ve Onyx Taş Mağazaları
✅Ihlara Vadisi ve Yeraltı Şehirleri
✅Göreme Açık Hava Müzesi
✅Asmalı Konak ve Şarap Mahzenleri
✅Paşabağ ve Üçgüzeller
✅Türk Gecesi

Tur Planı

1. Gün : Hareket ve Yolculuk

20:30 = Fethiye Muğla Makası (sbubs Travel Agency)

Belirtilen buluşma noktalarında siz değerli misafirlerimizle buluşup Kapadokya Turumuza başlıyoruz.

2. Gün : Kapadokya - Tuz Gölü - Ihlara Vadisi - Narlıgöl - Ağaçaltı Kilisesi - Melendiz Irmağı - Yeraltı Şehirleri - Avanos - Çanak Çömlek Atölyeleri - Paşabağ Vadisi - Dervent Vadisi - Ürgüp - Asmalı Konak - Şarap Mahzenleri - Üçgüzeller - Peri Bacaları - Türk Gecesi

Yol boyunca vereceğimiz molalarımızın ardından sabah erken saatlerde Kapadokya Turumuzun ilk durağı olan Tuz Gölü‘nü görüp tesiste vereceğimiz (extra) kahvaltı molamız sonrası Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. İlk durağımız Melendiz Irmağı’nın oluşturduğu ve 14 km uzunluğa sahip olan Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız kısa yürüyüş esnasında, vadideki toplam 105 ibadethaneden ayakta kalanlardan birisi olan Ağaçaltı Kilisesi’ni ve Hz. İsa’nın Bağdaş Kurmuş olarak resimlendiği tek kilise olan Yılanlı Kiliseyi görüyoruz. Ihlara Vadisi’nin ardından Narlıgöl Krater Gölü‘nü de görüp fotoğraf çekimlerimizi yaptıktan sonra düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği büyüklükte ve aynı zamanda bir mühendislik harikası olan Yeraltı Şehri (Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri Gezilebilir) olacak. Yeraltı Şehri gezimizin ardından, çanak-çömleği ile meşhur Avanos’ta bulunan kayaya oyulmuş özel tasarım restoranımızda (extra) öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında Kızılırmak’ın eski yatağından alınan kırmızı toprak ile yapılan Çanak-Çömlekler hakkında bilgi alıp, yapımını izledikten sonra çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Paşabağ’da fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını Deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Bu yol bizi Kapadokya’nın en önemli noktalarından olan Ürgüp’e çıkaracak. Rumların yaşadığı dönemde Prokopia olarak bilinen Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası, Asmalı Konak dizisinin çekimlerinin yapıldığı konağın önünden geçerek, Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkanı bulacağımız Şarap Mahzenleri ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, akşam yemeği sonrası Kapadokya’nın olmazsa olmazı Türk Gecesi organizasyonumuza (extra) katılabilirler.

Konaklama Ürgüp veya Avanos. (Akşam yemeği otelimizde Açık Büfe veya Set Menü olarak alınacaktır. Tur fiyatına dahildir.)

 

Kahvaltı : Extra
Öğle Yemeği : Extra
Akşam yemeği : Dahil
Konaklama : Ürgüp veya Avanos

3. Gün : Balon Turu - Atv Turu - At Binme Turu - Onyx Taş Atölyeleri - Göreme Açık Hava Müzesi - Kaya Kiliseleri - Aziz Basil Şapeli - Elmalı Kilise - Yılanlı Kilise - Güvercinlik Vadisi - Hacı Bektaş-ı Veli - Üçler Çeşmesi - Dönüş Yolculuğu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yeni güne başlıyoruz. Peribacalarının aralarında gezmek için Atv Turu (extra) veya Balon kalkışlarını izlemeye ve Balon Turuna gidiyoruz, (extra),  At Binme Turu (extra) organizasyonlarımıza katılabilirler. İlk olarak Kuvars grubunda yer alan Akik’in bir alt türü olan Onyx Taşının özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler almak için Onyx Taş Atölyesine gidiyoruz. Onyx Taş Atölyesi ziyaretimizin ardından, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi’ni, rehberimizin anlatımları eşliğinde gezeceğiz. Rehberimizin anlatımlarının ardından vereceğimiz molada, Kaya Kiliselerini (Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise), Yemekhaneyi, Mutfak ve Kileri gezebilirsiniz. Ziyaretimizin bitiminde vereceğimiz (extra) öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında ise bölgenin en güzel vadilerinden olan Güvercinlik Vadisi’ni ziyaret edeceğiz. Güvercin yuvalarını fotoğraflayıp, Kapadokya’nın meşhur kuruyemişlerinden aldıktan sonra, Kapadokya’dan ayrılarak, Gülşehir istikameti ile 1248 yılında Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; toplamda 7 adet olan ve giderek küçülen kapılardan en büyüğü olan Ak Kapı’dan geçerek Nadar Avlusu’na Ulaşıyoruz. Üçler Çeşmesi’ni gördükten sonra Üçler Kapısı’ndan Dargah Avlusu’na geçip Üçgen Alınlıklı Havuzu, Aslanlı Çeşme’yi, Aş Evi’ndeki Kutsal Kara Kazan’ı, Mihman Evi’ndeki Derviş Kıyafeti ve Eşyalarını gördükten sonra Pir Avlusu’na geçiyoruz. Avluya girişte Atatürk Köşesi’ni, Balım Sultan Türbesi’ndeki Derviş Küpelerini görüp, Pir Evi’ndeki Çilehane, Kırklar Meydanı, Güvenç Abdal Türbesi ve Hacı Bektaş-i Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Huzur-u Pir’i ziyaret edip dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde, güzel bir hafta sonu tatilini geride bırakıp, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki sbubs Travel organizasyonunda buluşmak üzere sizlere vedalaşıyoruz.

 

 

Sabah Kahvaltısı : Dahil
Öğle yemeği : Extra
Akşam yemeği : Extra

Tura Dahil Olanlar

 • ✅10 Yıllık Tecrübemiz ile sbubs Travel Güvencesi
 • ✅Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • ✅Araç İçinde Alınacak İkramlar
 • ✅1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • ✅Otellerde Alınacak 1 Sabah Kahvaltısı
 • ✅Otellerde Alınacak 1 Akşam Yemeği
 • ✅1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 • ✅Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • ✅Lüks Turizm Otobüsleri İle Ulaşım ve Geziler
 • ✅Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri

Tura Dahil Olmayanlar

 • ❌Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler
 • ❌Programda belirtilen Ekstra Turlar
 • ❌Şahsi Harcamalar(Alışverişler)
 • ❌ İlk gün kahvaltı ve Son akşam Yemeği
 • ❌Müzekart
Tur Rotası

Sıkça Sorulan Sorular

Müzekart Hakkında

Müzekart ihtiyacı gereken turlarda Müzekart temini gezi esnasında sağlanmaktadır. Müzekart 1 yıl boyunca Türkiye’de ki tüm müzelere ücretsiz giriş sağlar. Kişiye özel Müzekart’larınız SBUBS Travel Agency tarafından hediyemizdir.

İptal ve Değişiklikler Hakkında

 • Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 7 (yedi) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.
 • Katılımcının tur tarihinden 15 (onbeş) gün öncesine kadar iptal hakkı saklıdır. Ancak tur tarihine 15 günden az bir süre kaldığı takdirde gelen iptal taleplerinde katılımcı yaptığı ödemenin tamamını acenteye ödemeyi taahhüt eder.
 • Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
 • Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
 • Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
 • Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Ulaşım Araçlarımız Hakkında

Ulaşım Araçlarımız :

Otobüsler

Mercedes Travego/Tourismo

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar otobüs koltuğu 

Man Fortuna/Lion’s Coach

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar otobüs koltuğu   

Neoplan Cityliner/Tourliner/Starliner

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar otobüs koltuğu                                                                           

Midibüsler

Isuzu Turkuaz,  Otokar Doruk, Temsa Prestij 27+1 koltuklandırma, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar otobüs koltuğu  

Minibüsler

VW Crafter, Mercedes Benz Sprinter 15+1 Koltuklandırma, Özel tasarlanmış Koltuklar, Abs, Asr, fren sistemi, klima, buzdolabı, rehber anonsu için mikrofon sistemi, yatar koltuk

 

5 kişi bu turu şuan görüntülüyor!

Rezervasyona Devam Et